Logo  "Гаряча лінія" головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області: тел. (095) 802-61-38, з питань осучаснення пенсій - (063) 849-85-90, для військових пенсіонерів - (050)015-82-54 (з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00, перерва з 12.00 до 12.45Logo
Пенсійний фонд України
Вєб-портал ПФУ
Пенсійний калькулятор

З історії Пенсійного фонду України

Луганська область утворена 3 червня 1938 року
Площа -26700 кв. км
Населення 2210,4 тис.осіб

 

Наступні дані наведено без урахування частини зони проведення антитерористичної операції

Кількість пенсіонерів -381,7 тис.осіб, в тому числі
переміщених осіб з окупованих територій -153,1 тис.осіб
Кількість зайнятого населення 877,6 тис.осіб
Питома вага пенсіонерів до зайнятого населення 43,5 %
Середній розмір пенсійної виплати 1831,88 грн.
Співвідношення середньої пенсії
до середньої заробітної плати 54,2 %
 

25 років тому, у грудні 1990 року згідно до постанови Ради Міністрів УРСР та Ради Федерації незалежних профспілок України було утворено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР, від якого веде історію Пенсійний фонд України.

З проголошенням незалежності України постала необхідність розбудови нової національної пенсійної системи.
Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області створено у грудні 1991 року.

З жовтня 2014 року у зв’язку з проведенням антитерористичної операції головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області тимчасово розташоване у м. Сєвєродонецьк Луганської області.

Сьогодні до складу Пенсійного фонду області входять: головне управління, 22 підпорядкованих управління, в тому числі 7 управлінь, які перемістилися з непідконтрольних українській владі територій, 10 управлінь області залишилися на окупованій території.

 

В зв’язку з бойовими діями на Луганщині чимало людей вимушені були покинути свої оселі. Їх хвилювання у зв’язку зі зміною місця проживання були марними, бо працівники управлінь Фонду в містах та районах області доклали максимум зусиль, щоб переселенці отримали належні суми пенсій. Два управління Фонду області: в Попаснянському та в Станично-Луганському районах більше року працювали в дуже складних умовах, так як ці населені пункти знаходяться в безпосередній близькості до лінії розмежування. Але ці управління не переставали виконувати свої функції по виплаті пенсій навіть під час бойових дій.

З вересня 2015 року життя в цих районах поступово налагоджується, відновлюється інфраструктура районів, люди повертаються на постійне місце проживання, відремонтовані будівлі управлінь Фонду, які зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій.

Незважаючи на труднощі, для управлінь Пенсійного фонду області найважливішими завданнями залишаються безумовне виконання основних пріоритетних завдань: забезпечення своєчасного призначення, перерахунків та виплати в повному обсязі пенсій, вдосконалення роботи з платниками до Пенсійного фонду, підвищення якості обслуговування громадян.

Форми роботи управлінь області з кожним роком розширюються і удосконалюються. Звичними стали виїзні прийоми за участю голів селищних та сільських рад, зустрічі за місцем проживання з особами з обмеженими можливостями, зустрічі в трудових колективах, з молоддю, семінари з бухгалтерами та кадровими службами підприємств, участь у засіданнях круглого столу, проведення брифінгів, конференцій. З метою підвищення усвідомленості мешканців віддалених населених пунктів управління Пенсійного фонду в Новопсковському районі застосовує в своїй роботі дистанційну форму спілкування з громадянами скайп-св’язок. У всіх управліннях області обслуговування громадян здійснюється за принципом «Єдиного вікна», функціонують веб-сайти.

На роботі ми проводимо більшу частину свого часу. Виконання завдань, покладених на працівників Фонду, потребує професійних умінь, фізичної витримки та душевного спокою. І колеги стають близькими друзями, з якими легко не тільки працювати, а й згуртовано проводити вільний час, приймати участь у загальноміських заходах.

Цього року виповнюється 25 років від часу заснування Пенсійного фонду України. Це були роки становлення та розбудови нової пенсійної системи. Для історії 25 років - незначний час, а для нас –напружена праця, яка потребує особливих душевних якостей, вимагає терпіння, уваги, відповідальності, і найголовніше–доброти і здатності прийти людині на допомогу, і у нас вони, безумовно, є.

З повагою
начальник головного управління
Шарунова  Ольга Веніамінівна

Станом на 22 лютого 2018 року профінансовано на виплату пенсій лютого центр поштового зв'язку - по 25  лютого, установи банків – по 22 лютого.

Стрічка новин

Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4